Laserowa korekta oczu – nowoczesne rozwiązanie, które zyskuje na popularności

Współcześnie można zaobserwować zwiększające się w dynamicznym tempie grono, miłośników nie tylko Internetu, smartfonów, ale i różnorodnych, zaawansowanych urządzeń mobilnych. Z pewnością użytkowanie z nich przynosi im mnóstwo satysfakcji oraz korzyści. Jednak często wielu z nas nie uświadamia sobie o wadach takiego korzystania ze sprzętu. Do jednej z nich zalicza się wada wzroku, która staje się mankamentem coraz większej grupy osób. Nowoczesna technika i w tej kwestii jest w stanie zaradzić, oferując społeczeństwu rewolucyjne rozwiązanie w postaci laserowego zabiegu korekty wzroku, którego popularność z roku na rok znacząco wzrasta.

Charakterystyczne cechy laserowej korekcji wady wzroku

Wada wzroku jest dolegliwością, z którą już od dawna zmagała się ludzkość. Aktualnie, do niedawna jeszcze istniało przekonanie, że wadę wzroku można leczyć, korygować wyłącznie za pomocą okularów lub soczewek kontaktowych, na które z kolei coraz więcej ludzi się skarży i wyraża swoją nietolerancję.

Innowacja w postaci laserowej korekcji wzroku to szansa, aby w łatwy i skuteczny sposób pozbyć się dolegliwości oczu. Omawiane rozwiązanie może leczyć osoby, noszące okulary z takich bolączek jak: krótkowzroczność, nadwzroczność czy astygmatyzm.

Sam zabieg nie jest zbyt skomplikowany, a nad spokojem pacjenta będą czuwać doświadczeni lekarze, działający w oparciu o nowoczesne oprogramowanie. Osoba, która podejmie się korekty, przed samym zabiegiem będzie poddana znieczuleniu i właściwemu ułożeniu. Stres, który wiąże się z obawą odczuwania bólu jest całkowicie nie potrzebny. Ci, którzy już skorzystali, sami mogą stwierdzić, że podczas samej procedury odczuwa się jedynie dyskomfort, jaki się z tym wiążę. Sam zabieg to zresztą niespełna kilkadziesiąt sekund.

Po przejściu operacji będzie spodziewany okres rekonwalescencji, którego wymiar zależy od wybranej metody korekty wzroku. Na ogół wynosi ona od kilku dni do 2 tygodni – odpoczynku i nienarażania się na uporczywe światło słoneczne.

Omawiając skutki zabiegu, powinniśmy też zwrócić uwagę na pewne reguły, wytyczne, jakie trzeba spełnić by móc poddać się leczeniu.

Leczenie laserowe – czy dla każdego?

Usłyszenie o takim zabiegu i jego rezultatach może z pewnością uradować i wprawić w euforię grono zainteresowanych. Lepiej się z tym wstrzymać, gdyż ta opcja leczenia wady wzroku niesie ze sobą wiele restrykcji. Aby się o tym przekonać, powinniśmy się udać wpierw na specjalną konsultację lekarską, która wyjawi wszystkie niejasności.

Zabieg ten nie jest wykonywany na osobach, które są: diabetykami, mają zaburzoną gospodarkę hormonalną, zapalenia stawów, chorobę Hashimoto czy mają problem z tarczycą. Poza tym na listę osób, które nie będą się kwalifikować do zabiegu, znajdą się również kobiety w ciąży, karmiące piersią czy pacjenci osłabieni z powodu alergii oraz uzależnieni od alkoholu, leków, narkotyków.

Dalsze kwestie, tego czy zostaniemy przyjęci do zabiegu, dotyczą wielkości oczu, jak są one umiejscowione oraz przeciwwskazania takie jak: zespół suchego oka, stany zapalne gałki ocznej czy zbyt cienka rogówka. Wszystko to oczywiście zależy od ostatecznej diagnozy lekarskiej. Badanie kwalifikacyjne trwa stosunkowo długo, bo potrafi wynieść do 3-4 godzin.

Jest to istotne, gdyż tak szczegółowe badanie pozwoli postawić właściwą diagnozę. Uzyskacie też informację czy zostaliście przyjęci do zabiegu oraz o wyborze metody laserowej korekcji wzroku.

Wstępna diagnoza

Rozwiązanie w postaci laserowej korekcji wzroku to innowacja, koło której nie można przejść obojętnie. Ci, którzy zmagają się z bolączkami niedowidzenia czy po prostu nie chcą nosić okularów lub soczewek kontaktowych, powinni we własnym zakresie się przyjrzeć, gdzie przeprowadzane są tego typu zabiegi w okolicy. Dokładne rozeznanie i badania wstępne pozwolą nam się upewnić czy w ogóle w naszym przypadku jest ono możliwe. Dalsza kwestia to wyłącznie pieniędzy, które oscylują wokół 4000 do 6000 zł. Chyba warto obdarzyć się takim prezentem, który na zawsze może zmienić perspektywę na życie.

Podobne artykuły