Czy warto grać w gry planszowe?

Badania wykazują, że gry planszowe cieszą się z roku na rok coraz większą popularnością. Nic w tym dziwnego, bo są jedną ze sprawdzonych metod na miłe spędzenie wolnego popołudnia. Są też okazją do nauki oraz rozwoju różnego rodzaju umiejętności.

Warcaby, Chińczyk, Monopoly, Scrabble to zaledwie kilka propozycji sprawdzonych gier planszowych, które z pewnością przypadną do gustu zarówno dorosłym, jak i młodzieży. Na rynku znajdziemy szeroki wybór gier planszowych, zawierający wyżej wspomniane klasyczne tytuły oraz ich podrasowane wersje. Nie zabraknie też rozwijających gier planszowych dla najmłodszych, które spodobają się też starszemu rodzeństwu, rodzicom i dziadkom.

Zabawa, która łączy pokolenia

Wspólne granie w gry planszowe zbliża do siebie ludzi, dlatego warto urządzić sobie od czasu do czasu wieczór z planszówkami w rodzinnym lub przyjacielskim gronie. Na te okazje wybierz odpowiednią grę. Najlepiej taką, w którą może grać praktycznie każdy członek Twojej rodziny. Wybierając idealny tytuł, sprawdź, czy gra jest uniwersalna, a jej zasady są na tyle proste, że zrozumieją je zarówno dorośli, jak i młodzież czy dzieci. W tym celu możesz wybrać np. „Carcassonne”, gdzie gracze układają mapę średniowiecznej krainy i zajmują zamki, drogi, klasztory i pola. Ich celem jest zdobycie jak największej liczby punktów. Ta gra jest na tyle dobra, że z pewnością będzie się przy niej dobrze bawił zarówno początkujący gracz, jak i planszówkowy weteran.

Sprawdzony sposób na pobudzenie wyobraźni dziecka? Gry planszowe!

Granie w gry planszowe pomaga rozwinąć kreatywność oraz wpłynąć na wyobraźnie dziecka. Badania, które przeprowadzają naukowcy z całego świata, potwierdzają, że grając w gry planszowe, możemy zyskać wiele poznawczych korzyści. Naukowcy, współpracujące z New England Journal of Medicine, powiązali grę w gry planszowe ze zmniejszeniem prawdopodobieństwa rozwinięcia się u człowieka Alzheimera czy demencji. Jeśli poszukujesz sprawdzonych gier rodzinnych, które będą stanowiły nie lada trening dla umysłu, to zdecyduj się na łamigłówki. Tego typu gry polecane są zarówno dorosłym, jak i dzieciom. Rozwiązując łamigłówki lub grając w gry strategiczne, człowiek może wyćwiczyć zdolność logicznego myślenia i planowania. Rozwiązując łamigłówki, nauczysz się przewidywać skutki swoich działań, co z kolei pozwoli Ci opanować planowanie swoich kolejnych posunięć.

Pomysł na prezent – gra planszowa

Poszukujesz ciekawego, ale stosunkowo niedrogiego pomysłu na prezent dla rodzeństwa? A może szukasz oryginalnego prezentu dla dziadków? W obu przypadkach doskonale w roli prezentu sprawdzi się gra planszowa. Na prezent dla rodzeństwa z pewnością dobre będą gry strategiczne czy losowe, a dla dziadków Scrabble czy szachy. Polecamy również gry logiczne, takie jak Azul, dzięki którym ich wieczory z pewnością nie będą nudne.

Podobne artykuły