Utylizacja gruzu

Utylizacja gruzu

Pod hasłem gruz, kryją się wszelkie materiały i odpady, które zostały po budowie lub remoncie. Materiałami tymi mogą być cegły, beton, kafelki, a nawet porcelana. Błędem jest wliczanie do gruzu połamanych mebli lub sprzętów gospodarstwa domowego. Odpad można podzielić na czysty, mieszany oraz zanieczyszczony. Sprawdź, co kryje się pod tymi hasłami.

Jak utylizować odpady?

Nie ma takiej możliwości, żeby podczas remontu nie powstał gruz. Każda praca związana z mieszkaniem, czy to stawianie ścianek działowych czy zwykłe tapetowanie wytwarza odpady. Powstałe w ten sposób materiały muszą zostać poddane specjalnej utylizacji. Nie można ich wyrzucić do śmietników komunalnych. Jest to przede wszystkim nielegalne. Gruzu możesz pozbyć się samodzielnie organizując wywóz lub korzystając z usługi doświadczonej firmy. Na pomoc przychodzi  firma SKIP, oferująca kontenery na wynajem (https://skip-recycling.pl/). Od Ciebie zależy, jaki rozmiar wybierzesz – mały pojemnik przyda się przede wszystkim przy pracach w ogrodzie. Do remontów polecamy raczej większe modele – największy z nich ma aż 40 m3 i z pewnością sprawdzi się na dużych placach budowy.

Gruz – czysty, mieszany i zanieczyszczony

Jeśli mówimy o gruzie czystym, mówimy o źródle surowców wtórnych. W związku z tym jest on bardzo pożądany. Dzięki odzyskanemu materiałowi, można otrzymać rozmaite kruszywa, które później wykorzystuje się ponownie. Przydadzą się przy stawianiu fundamentów czy jako podkład pod kostkę brukową. W skład czystego gruzu wchodzą odpady powstałe przy pracach budowlanych, a także ceramika, porcelana i niewielka ilość tynku.

W skład gruz zanieczyszczonego wchodzić może wszystko – od cegieł, przez beton po różnego rodzaju surowce budowlane. Znaleźć można również szkoło, papę, czy gumę… Dlatego, jeśli posiadasz takie odpady, skorzystaj z profesjonalnych usług firmy, która zajmuje się odpowiednią utylizacją poremontowych śmieci. Wybierz do tego firmę SKIP – https://skip-recycling.pl/wywoz-gruzu-poznan.html, która działa na terenie Poznania i okolic, oferując najwyższej jakości obsługę.

Gruz mieszany różni się od czystego tym, że oprócz tego, co mieści się w gruzie czystym, może zawierać jeszcze elementy takie jak cegły i beton. Ponadto można znaleźć w nim jeszcze między innymi siatki montażowe, wełnę mineralną, szkło, styropian i tworzywa sztuczne. Takie odpady również możesz składować w kontenerze. Zaoszczędź czas i pieniądze decydując się na współpracę z profesjonalistami. Jeśli posiadasz jakikolwiek rodzaj gruzu i nie wiesz, co z nim zrobić – skorzystaj z bogatej oferty usług  firmy SKIP. Dzięki temu nie będziesz musiał martwić się zalegającymi odpadami.

Podobne artykuły