Ciekawe miejsca na weekendowy wyjazd

Weekend to świetna okazja do zwiedzania ciekawych zakątków Polski. Jeżeli chcemy trochę dłużej odpocząć, wystarczy dzień, dwa urlopu i możemy wyruszać w podróż. Nie warto ograniczać się do wakacji, miejsc ciekawych historycznie i przyrodniczo w Polsce jest na tyle dużo, że wystarczy na wiele weekendowych wypadów.

Spotkanie z legendą Bornego Sulinowa

Borne Sulinowo rozpala wyobraźnie, szczególnie osób interesujących się historią i tematyką wojskową. Przez wiele lat było owiane tajemnicą i nie figurowało na polskich mapach, ponieważ do 1992 roku stacjonowała w nich baza wojsk radzieckich. Bardzo dużo budynków nadal jest niezamieszkałych i popada w ruinę, przez co miejscowość jest nazywana miastem widmo.

Góra i namiot

Co warto zobaczyć? Na terenie miasta wyznaczono ścieżkę edukacyjną prowadzącą przez wszystkie ciekawe miejsca. Trasa liczy około 13 km i przebiega przez 21 punktów, przy których znajdują się tablice informacyjne. Ważniejsze atrakcje to dawne obiekty wojskowe: szpital, lotnisko, kantyna oficerska, siedziba straży pożarnej, na uwagę zasługują też cmentarz radziecki i kościół św. Alberta. Dla miłośników historii, atrakcji znajdzie się oczywiście znacznie więcej. Borne Sulinowo to także piękne ukształtowanie terenu i przyroda. W najbliższej okolicy jest dużo terenów idealnych do aktywnego wypoczynku np. jazdy na rowerze, nornic walkingu czy uprawiania biegów przełajowych. Położenie miejscowości na terenie Pojezierza Drawskiego sprzyja uprawianiu sportów wodnych. Jezioro Pile położone przy Bornym Sulinowie skrywa podwodny las i jest chętnie odwiedzane przez płetwonurków.

Gdzie nocować? W ofercie noclegów w miejscowości mamy do wyboru pole namiotowe, kemping, kwatery prywatne, hostel, pensjonaty, domki nad jeziorem, które można zarezerwować tutaj: https://meteor-turystyka.pl/noclegi,borne-sulinowo,0.html. Niektóre miejsca noclegowe znajdują się w budynkach noszących znamiona historii tej miejscowości lub są stylizowane na czasy PRL.

Myczkowce piękna wieś w Bieszczadach

Myczkowce to jedna z najstarszych miejscowości Bieszczad. Jest to typowo turystyczna miejscowość, w której ważną rolę odgrywa sztuczny zbiornik wodny Jezioro Myczkowskie. Nad jeziorem rozbudowana jest baza turystyczna zarówno noclegowa, jak i związana ze spędzaniem czasu nad wodą. Przystanie żeglarskie i wypożyczalnie sprzętu wodnego umożliwią atrakcyjne spędzenie czasu.

Co warto odwiedzić? Myczkowce to nie tylko czas spędzony nad wodą, można tu też poczuć powiew historii. Charakterystyczne i warte odwiedzenia miejsca to: stara greckokatolicka cerkiew, ruiny spichlerza, murowane zabytkowe kapliczki, dawny gród obronny na wzgórzu Grodzisko. W okolicy warto też odwiedzić zaporę wodną na Sanie i skałki Myczkowickie. Na miłośników natury czekają rezerwaty przyrody i piękne otoczenie miejscowości. W okolicy można też obserwować rzadkie gatunki ptaków.

Gdzie nocować? Większość bazy noclegowej skupia się w okolicy jeziora, gdzie zlokalizowane są gospodarstwa agroturystyczne, ośrodki wypoczynkowe, domki letniskowe i kempingi. Kwatery możesz zarezerwować tutaj: https://meteor-turystyka.pl/noclegi,myczkowce,0.html. W miejscowości można znaleźć także nocleg w kwaterach prywatnych, funkcjonuje tutaj także hotel z ofertą spa.

Podobne artykuły