Kosmetyki i akcesoria zero waste

Kosmetyki i akcesoria zero waste

Zero waste to filozofia, która zachęca do prowadzenia życia, podczas którego generuje się jak najmniejszą ilość śmieci. W myśl tej zasady już nie tylko produkty spożywcze kupuje się bez dodatkowych opakowań, ale coraz chętniej stawia się na kosmetyki, a nawet akcesoria zero waste. Proekologiczne alternatywy skutecznie ograniczają emisję śmieci, chroniąc tym samym środowisko naturalne. Sprawdź, jak zadbać o swój promienny wygląd w ekologiczny sposób.

Jak wybierać ekologiczne kosmetyki?

Kupując kosmetyki bardzo rzadko zwraca się uwagę na ich opakowania. Wzrok przyciągają przede wszystkim właściwości danego produktu, jego skład i działanie. Tymczasem większość z nich mieści się w plastikowych słoiczkach, butelkach czy tubkach, co przyczynia się do generowania naprawdę sporej ilości śmieci. Znakomitym rozwiązaniem są więc ekologiczne zamienniki czy kosmetyki zero waste.

Jeśli chcesz zadbać o skórę i włosy, a jednocześnie nie szkodzić środowisku – sięgnij po kosmetyki zero waste. To produkty, które przede wszystkim wyróżniają naturalne składy, a ich opakowania poddawane są recyklingowi i ponownie wykorzystywane. Co więcej, całość wytwarzana jest w pełni etycznie i również z dbałością o środowisko naturalne. Ideologię zero waste możesz wprowadzać stopniowo. Na początku zminimalizuj ilość potrzebnych kosmetyków. Kupuj ich tylko tyle, ile potrzebujesz i nie rób zbędnych zapasów. Kontroluj daty ważności i staraj się wszystkie produkty zużywać do końca. Stawiaj na szklane pudełeczka, które można przetwarzać w nieskończoność lub wykorzystać jako pojemniki do przechowywania innych przedmiotów czy kosmetyków. Ciekawym sposobem jest kupowanie kosmetyków na wagę. W Polsce ta opcja dopiero się rozwija, jednak największe marki oferują już możliwość skomponowania własnego peelingu czy uzupełnienia swojego pojemnika gotową recepturą. Wśród tego typu rozwiązań największą popularnością cieszą się mydła i szampony w kostce stworzone na bazie naturalnych składników – oczywiście wszystko to bez opakowań.

Kosmetyki i akcesoria zero waste

Ekologiczne zamienniki popularnych akcesoriów kosmetycznych

Jeśli chodzi o akcesoria kosmetyczne, kieruj się zasadą, że wszystko co jednorazowe warto zastąpić czymś wielokrotnego użytku. Idealnym przykładem są waciki czy ręczniki papierowe, dla których idealną alternatywę stanowią muślinowe i bawełniane ściereczki i gąbki, a także samodzielnie wykonane odpowiedniki. Tym, co w ostatnim czasie zrewolucjonizowała życie kobiet na całym świecie, stał się kubek menstruacyjny. Jest to ekologiczny zamiennik jednorazowych tamponów i podpasek. Jeśli jednak ta opcja nie do końca Cię przekonuje, wybieraj organiczne produkty, czyli pakowane w karton i owijane w papier lub biofolię. Wykonane z naturalnych surowców i składników produkty to doskonała opcja.

Zadbaj o środowisko naturalne wybierając naturalne kosmetyki o uniwersalnym działaniu. Sprawdzaj składy i opakowania, a jednorazowe produkty wymieniaj na takie, których użyjesz wielokrotnie. Już teraz na rynku znajdziesz bogatą ofertę produktów – sprawdź, co na Ciebie czeka!

Podobne artykuły