Powody, dla których warto rozważyć zakup Nintendo Switch

Nintendo Switch na rynku jest już blisko od roku. W tym czasie specyficzna konsola Japończyków zyskała bardzo wielu sympatyków, zacierając niekorzystny obraz firmy, jaki wywarła na opinii publicznej poprzednia maszynka firmy – Nintendo Wii U. Czy warto zaopatrzyć się w Switcha dzisiaj?

Większość czytelników zapewne słyszała o takich konsolach jak Sony PlayStation czy Microsoft Xbox. To właśnie one wiodą prym na polskim rynku gier elektronicznych, tocząc ze sobą nieustanne wojny o klienta. Nintendo w Polsce nie cieszyło się zazwyczaj dużą popularnością, chociaż duża część czytelników wychowanych w latach 90, może kojarzyć flagowy produkt firmy – GameBoy’a. Czym jest jednak omawiany Switch? Otóż jest to pierwsze w swoim rodzaju urządzenie, będące hybrydą konsoli stacjonarnej i przenośnej. Oznacza to, że maszynkę można podłączyć zarówno do telewizora (ciesząc się grami w domowym zaciszu), jak i zabrać ją ze sobą w podróż. Nigdy wcześniej żadna firma nie stworzyła podobnego konceptu i Nintendo należą się za to duże brawa.

Początkowo zdania o Switchu były podzielone. Jedni byli niezwykle podekscytowani perspektywą zabrania ze sobą w podróż ulubionych gier, inni stwierdzili, że eksperyment się nie powiedzie i nie zadowoli nikogo. Blisko rok po premierze, możemy jednogłośnie stwierdzić, że się mylili. Warto kupić Switcha, a oto powody dlaczego:

Powód 1 – Ekskluzywne gry

Nie będzie przesadą, jeżeli stwierdzę, iż Switch ma w tej chwili najlepszą bibliotekę tytułów na wyłączność. Do tego, każdy użytkownik znajdzie coś dla siebie. Fan światów fantasy? – The Legend of Zelda: Breath of The Wild. Młodszy fan platformówek? – Super Mario Odyssey. Fanatycy bijatyk? – Pokken Tournament DX. Wybór gier, w które można zagrać wyłącznie na konsoli Nintendo jest naprawdę rewelacyjny, a to tylko 3 propozycje.

Powód 2 – Zabawa dla całej rodziny

Switch jest również genialną propozycją zabawy dla całej rodziny. Nintendo produkuje bardzo wiele gier bez przemocy, idealnych dla najmłodszych. Są one jednocześnie na tyle grywalne, że dobrze będzie bawić się przy nich również rodzic. Świetnym przykładem jest Mario Kart 8 Deluxe – wyścigi o prostych zasadach umożliwiające zabawę czterem osobom. Podczas gdy Sony i Microsoft stawiają na grę przez sieć, Nintendo wspiera tradycyjną zabawę – na kanapie.

Powód 3 – Sprzęt spełnia swoje zadanie

Sceptycy obawiali się, że Switch nie spełni swojej podwójnej funkcji. Mylili się. Konsola w trybie stacjonarnym działa bardzo dobrze, dostarczając użytkownikom wielu wartościowych gier. Tryb przenośny natomiast spisuje się rewelacyjnie i w zależności od uruchamianego tytułu, pozwala na kilka godzin solidnej zabawy. Wyświetlacz konsoli jest duży i umożliwia komfortowe granie także dwóm osobom, poza domem.

Podsumowując, Nintendo Switch jest naprawdę udana konsolą! Jeżeli szukacie innowacyjnego sprzętu, który dostarcza rozrywki zarówno jednej osobie, jak i całej rodzinie – zdecydowanie warto rozważyć jego zakup.

Podobne artykuły