Trzy gry idealne na okres świąteczny

Święta kojarzą się z rodziną, prezentami, ciepłem… oraz wolnym czasem. Dla wielu z nas, okres świąteczny to jedna z niewielu okazji do zrelaksowania się i zapomnienia o codziennych obowiązkach. Idealnym sposobem na relaks są gry wideo. Warto jednak trochę dłużej zastanowić się nad tym, przy czym chcemy spędzić czas. Na szczęście, istnieje bardzo wiele gier o tematyce świątecznej, dzięki którym pozostaniemy w bożonarodzeniowym nastroju. Przed Wami kilka z nich.

Jazz Jackrabbit 2: Zimowe przygody (PC)

Klasyk z 1999 roku, Jazz Jackrabbit 2: The Christmas Chronicles (Zimowe przygody w polskiej wersji językowej) to gra platformowa, która na przestrzeni lat zyskała status kultowej. Ta konkretna wersja gry została wydana początkowo ekskluzywnie na terenie Polski, po czym pojawiła się za granicą. Zimowe przygody powstały jako specjalna wersja gry, w której zmieniono wygląd poziomów, nadając im bardziej świąteczny wygląd. Na każdej planszy pada śnieg, a wrogowie noszą czerwone czapki z pomponem. Połączenie takiego designu z bardzo szybką, satysfakcjonującą rozgrywką zapewni Wam wiele przyjemnych godzin w przerwach między konsumpcją kolejnych porcji karpia.

Christmas NiGHTS into Dreams… (Sega Saturn, PC, PS3, X360)

Kolejny klasyk, tym razem z roku 1996, Christmas Nights powstało jako darmowa próbka pełnej wersji platformowej gry NiGHTS into Dreams…, wydana z okazji świąt Bożego Narodzenia. Zawiera osobną, krótką fabułę osadzoną po wydarzeniach z pełnej wersji oraz rewolucyjne – jak na swoje czasy – wykorzystanie wewnętrznego zegara konsoli. Gra była w stanie wykryć, kiedy została uruchomiona – przez co wiele aspektów wizualnych zmieniało się w zależności od miesiąca, w którym graliśmy. W dzisiejszych czasach znalezienie kopii Christmas Nights może być trudne – na szczęście poziomy z tej wersji są również dostępne w zremasterowanej wersji NiGHTS into Dreams… HD, którą możecie łatwo zakupić w wersji na PC, PS3 lub Xboxa 360.

Zobacz w jakie gry warto grać w święta

Viscera Cleanup Detail: Santa’s Rampage

Na zakończenie coś zupełnie innego. Wiele osób zna lub grało w różnego rodzaju shootery. W większości przypadków po intensywnej rozgrywce poziomy zostają urozmaicone różnego rodzaju… pozostałościami po naszych przeciwnikach. Jeżeli zastanawialiście się kiedyś, co dzieje się na przykład ze stacją kosmiczną po pokonaniu złowieszczych obcych, Viscera Cleanup Detail odpowiada na to pytanie. W grze wcielamy się w pracownika firmy sprzątającej, specjalizującej się właśnie w likwidowaniu wszelkiego rodzaju konsekwencji estetycznych, jakie pozostają po stereotypowych wymianach ognia w grach wideo. Dodatek Santa’s Rampage umożliwia nam przywrócenie do dawnego blasku pracowni Świętego Mikołaja, po szczególnie intensywnym dniu pracy. Chociaż idea sprzątania poziomów może wydawać się nużąca, w rzeczywistości tytuł ten jest znakomitym sposobem na odstresowanie. Wystarczy włączyć sobie ulubioną muzykę i oddać się porządkom. W końcu wszystko jest lepsze od sprzątania własnego mieszkania z okazji Świąt.

Podobne artykuły