Szkolenia AdWords i Google Analytics w Semcamp University

szkolenie analytics

Zdobywając nową wiedzę nie do końca istotne jest to, jaką ilość teoretycznych informacji przyswoisz. Do pełnego zrozumienia tematu potrzebne są doświadczenia. Jeśli tylko zapamiętujesz, a nie sprawdzasz wiedzy w praktyce, zwiększasz prawdopodobieństwo szybkiego zapomnienia informacji. Poza tym, co warta jest wiedza, jeśli nie wdrażasz jej w życie? Dlatego wybierając szkolenie warto zdecydować się na takie, które będzie zawierać w sobie część praktyczną. Takie są właśnie szkolenia z narzędzi Google organizowane przez Semcamp University http://semcamp.university/.

Wśród trenerów Semcamp University znajdują się nazwiska dobrze znane w świecie marketingu internetowego. Można spotkać np. Mateusza Gąsiewskiego, który jest pomysłodawcą Semcampu oraz człowiekiem od wielu lat związanym z Google, odpowiedzialnym między innymi za rynek reklamy i analityki. Kolejną znaną osobą jest Przemysław Modrzewski, który w Google Polska zajmuje się analizą i doradztwem w tematach związanych z wykorzystaniem internetu w marketingu dużych marek współpracujących z Google.

Hasłem przewodnim założycieli tego uniwersytetu jest 20% teorii, 80% praktyki. To pokazuje, jak istotne w procesie uczenia się jest rozumienie i doświadczanie tego, co się wykonuje. Nauczycielami w Semcamp University są osoby, które na co dzień aktywnie zajmują się działaniami z sektora marketingu internetowego i są praktykami, a nie jedynie teoretykami.

Podczas szkolenia AdWords http://semcamp.university/warsztaty-adwords-fundamentals/ można dowiedzieć się, jak przygotować kampanię reklamową, jakie zasady rządzą reklamami Google, a także jak de facto poprawnie ustawić kampanię i ją uruchomić. Szkolenie obejmuje więc części teoretyczne, ponieważ konieczne jest omówienie podstawowych elementów budowania reklam w Google, jak i warsztatowe, gdzie uczestnicy pracują na własnych komputerach i ustawiają kampanię według instrukcji prowadzących.

szkolenie AdWords

Z kolei dla osób zainteresowanych analityką internetową, twórcy Semcamp University stworzyli szkolenia Analytics, podzielone na dwie części – podstawową i rozbudowaną.

Szkolenie podstawowe kierowane jest do tych, którzy jeszcze nie mieli do czynienia z panelem Google Analytics bądź korzystają z niego od niedawna. Uczestnicy dowiedzą się, jak efektywnie pracować z narzędziem Google Analytics, a także jak optymalizować swoje działania w Internecie.

Rozszerzone szkolenie http://semcamp.university/warsztaty-analytics-professional/ jest dedykowane osobom, które przeszły już warsztaty podstawowe, albo po prostu już długo pracują z Analyticsem i chcą pogłębiać swoje umiejętności. Tutaj zaciekawić mogą tematy takie jak mierzenie wpływu działań online na zakupy wykonywane w świecie analogowym czy też sposoby tworzenia własnych systemów analitycznych albo odpowiedniego śledzenia skomplikowanych ścieżek konwersji.

Warsztaty Semcamp University odbywają się cyklicznie, a rozpiska szkoleń znajduje się na ich oficjalnej stronie internetowej. Oprócz szkolenia przewidziany jest także czas na mały networking przy kawie czy obiedzie.

Ważną informacją jest to, że inwestując w wiedzę z Semcamp University zyskujemy nie tylko my, ale też podopieczni różnych fundacji. Część dochodów przeznaczana jest bowiem dla potrzebujących, co jest kontynuacją działalności prowadzonej przez Semcamp.

Podsumowując, w Semcamp University otrzymujemy możliwość uczenia się od praktyków, których umiejętności wielokrotnie były potwierdzane przez realizowane przez nich działania. Podjęcie szkoleń z AdWords i Analytics to pierwszy krok ku lepszemu zrozumieniu potencjału marketingu internetowego. Warto skorzystać!

Podobne artykuły