A gdyby tak nagle ktoś pozbawił cię elektryczności?

Codziennie korzystamy z co najmniej kilkudziesięciu urządzeń elektrycznych. Telefony, komputery, czajniki, telewizor, lampki, radio, golarki, suszarki do włosów… Niektórzy z nas decydują się nawet na elektryczne ogrzewanie. Zwiększona ilość używanych na co dzień urządzeń zwiększa nie tylko zapotrzebowanie na energię elektryczną, ale również na usługi elektryczne.

Będzie dobrze, będzie pan zadowolony…

W mniejszych miejscowościach lub wsiach czasem nie ma nawet elektryka. Chcąc zgłosić awarię zazwyczaj na miejsce przyjeżdża ktoś z pobliskiego, większego miasta, albo jesteśmy zdani na łaskę lub niełaskę firmy dostarczającej nam prąd. Większosć drobnych napraw jest wykonywanych przez osoby bez doświadczenia i odpowiedniej wiedzy, co czasem ma katastrofalne skutki. Z kolei za fachowców często uznaje się osoby, które fachu uczyły się metodą prób i błędów. Oczywiście, nie jest to regułą, ale takie przypadki się zdarzają.

Nieco lepiej sytuacja przedstawia się w większych miastach, gdzie fachowcy świadomi konkurencji stawiają coraz częściej na jakość swoich usług. Chociaż i tam spotkamy domorosłych elektryków, to jednak są oni już świadomi konieczności kształcenia się w tej dziedzinie. Dobry elektryk może pochwalić się szkoleniami, certyfikatami i innymi dokumentami potwierdzającymi jego wiedzę. Wraz z pozytywnymi opiniami zadowolonych klientów staje zyskuje na wiarygodności i rzetelności.

Do jakich prac warto zatrudnić elektryka?

Wszędzie tam, gdzie nie posiadamy odpowiedniej wiedzy do wykonania naprawy samodzielnie, należy zadzwonić i skorzystać z usług elektryka. Lepiej nie ryzykować porażenia prądem albo zwarcia mogącego wywołać pożar. Usługi elektryczne należy zamówić przede wszystkim przy większych przedsięwzięciach, takich jak położenie instalacji elektrycznej w nowo wybudowanym budynku albo całkowita wymiana starej instalacji.

Coraz częściej klienci decydują się także na ogrzewanie chodników i podjazdów, aby zimą nie poślizgnąć się na lodzie. Takie zaawansowane usługi należy powierzyć komuś, kto dobrze zna się na rzeczy, a jednocześnie ma rozsądny cennik. Wiadomo, że dobra usługa może kosztować nieco więcej, ponieważ płacimy za wiedzę i fachowość, jednak nadal nie warto przepłacać.

Jak szukać elektryka w większych miastach – np. Poznaniu?

Ponieważ niedawno przeprowadziłam się do Poznania potrzebowałam skorzystać z usług kogoś sprawdzonego, kto rzuci fachowym okiem na nie pierwszej świeżości instalację w mieszkaniu, na które się zdecydowałam. Pierwsze, co przyszło mi do głowy, to oczywiście zapytanie znajomych o polecenie. Kolejną rzeczą było sprawdzenie wiedzy i doświadczenia osoby, z którą będę współpracować.

W wyniku tych poszukiwań zdecydowałam się na usługę firmy GDUR. Doświadczenie poparte certyfikatami, profesjonalne podejście, rozsądne ceny i znajomość fachu, do którego mi osobiście jest daleko, to wszystkie czynniki, które przekonały mnie do podjęcia tej decyzji. Bardzo istotne jest też uczciwe podejście fachowca. Niestety, trafiałam już na takich próbujących wykorzystać niewiedzę klienta na swoją korzyść.

W przypadku wadliwej instalacji elektrycznej nie warto czekać i ryzykować, że coś się stanie. Śmierdzące gniazdka czy częste wyskakiwanie bezpieczników powinny dać nam do myślenia. Ja już znalazłam swojego fachowca w Poznaniu – http://www.gdur.pl/. A ty?

Podobne artykuły