Może uda nam się dogonić Rumunię?

Skoro po wejściu do do Unii nie możemy zbudować autostrad takich jak w Niemczech czy Francji, to może stać nas na najszybsze autostrady informatyczne by dogonić Rumunię…

Jak podaje portal media.wp.pl najszybszy w świecie internet ma Korea Południowa 17,62 Mbps, drugie i trzecie miejsca zajmują Rumunia i Bułgaria (odpowiednio 15,27 Mbps i 12,89 Mbps). Średni wynik naszego kraju wyniósł 3,45 Mbps, co dało nam 48. pozycję na świecie.

Tymczasem od czwartku – 20 października 2011 roku – w punktach sprzedaży sieci Plus w Poznaniu ul. Zamenhofa 133, ul. Serbska 7, znajdą się stanowiska z laptopami, na których będzie można przetestować działanie usług bezprzewodowego internetu w technologii LTE. W tej technologii prędkość pobierania plików sięga 100 Mbps. Testy będą również odbywały się w innych miastach Polski.

Na koniec wiadomość szokująca – od 1 września 2011 we Wrocławiu oferowany jest stacjonarny dostęp do internetu o zawrotnej szybkości 1000 Mbps przy promocyjnej cenie  59 złotych.

Warto przy okazji za pomocą prostego testera sprawdzić szybkość naszego internetu, i ocenić czy jest zgodna z umową zawarta z dostawcą internetu, oraz jak daleko nam do Rumunii czy Wrocławia.

Ciekaw jestem czy nadal 100 Mbps na Winogradach w Poznaniu to najtańsza i najszybsza oferta w Poznaniu.

Władek

Podobne artykuły