Gromosław Cz. Aresztowany. Rewolucja zjada własne dzieci?

Niezwykle ciekawe jest to aresztowanie generała Gromosława Cz. Szczególnie w świetle tego, iż przyznaje się on bardzo jasno do bycia w gronie założycieli PO (co zresztą nigdy nie było dla ludzi myślących żadną tajemnicą) oraz tego, iż na krótko przed dniem aresztowania, pozwolił sobie coś niecoś mówić o potrzebie zmiany na polskiej scenie politycznej.
A jeszcze ciekawiej wygląda to w zestawieniu z ujawnioną jakiś czas temu akcją niemieckich służb, w wyniku, której wykradziono szwajcarskim bankom informacje o kontach niemieckich obywateli. Naiwny byłby ten, kto sądziłby, że przy tej okazji nie wykradziono także czułych informacji o kontach osób z krajów sąsiednich (w tym i Polski, jako w zasadzie dość wasalnej dziś strefy wpływów nienieckich). Czyżby Pan generał zestresował Tuska swoimi nieco głośniej wyartykułowanymi myślami o potrzebie zmian, a Pani Angela zadowolona z wiernopoddańczej postawy swojego wasala, pozwoliła skorzystać jego ludziom z wiedzy służb niemieckich, aby zapewnić jednak spokój nerwów swojego ulubieńca na fotelu Premiera kraju ościennego?
Bardzo to interesujące. Zastanawiam się jak na to zareaguje Rosja i czy użyje swoich ulubieńców z drugiego ośrodka władzy w naszym kraju. Przyjaźń z Niemcami przyjaźnią, ale „wygrana musi być po naszej stronie” (parafrazując trafną myśl rodziny Pawlaków).

Dr Bartosz Józwiak
Prezes Unii Polityki Realnej

Podobne artykuły

One thought on “Gromosław Cz. Aresztowany. Rewolucja zjada własne dzieci?

  1. Bogdan

    No dobre dobre wszystko wskazuje na to ze niewygodny? On ma niepełnosprawnego syna ponoć w USA oferowano mu super warunki do jego leczenia … kto to wie….? gdzie prawda….

Comments are closed.