Zasady, którymi powinniśmy się kierować komponując bukiet cz. 1

Bukiet kwiatów w koszyku

Florysta to osoba zajmująca się tworzeniem dekoracji roślinnych, od drobnych bukiecików, aż po kompozycje podkreślające charakter przestrzeni lub wydarzeń. Wyobraźnia i zmysł estetyki to jego główne narzędzia pracy. Przygotowaliśmy wskazówki, które pozwolą Ci wcielić się w rolę domowego florysty.

Szukaj inspiracji.

Jeśli nie masz pomysłu jak powinna wyglądać Twoja kompozycja kwiatowa, poszukaj inspiracji na zewnątrz. Pozytywnego bakcyla można złapać tak naprawdę wszędzie: ogrody botaniczne, parki, witryny sklepowe, przyjęcia u znajomych, ilustracje w kolorowych czasopismach czy zdjęcia na stronach internetowych.

Twórz albumy najlepszych kompozycji. Jeśli kiedykolwiek zabraknie Ci weny twórczej, wróć do swoich zapisków, połącz różne rozwiązania i stwórz zachwycający bukiet!

 

Wybieraj kwiaty pod kątem sezonu.

Sezon odgrywa ważną rolę w procesie komponowania bukietów. Są takie okresy w roku, gdzie konkretny gatunek to po prostu „must have” w aranżacji kwiatowej oraz takie, kiedy pewne gatunki są niedostępne. Ciężko jest dostać świeże tulipany zimą, prawda?

Wybierając kwiaty sezonowe, zdecydowanie obniżasz koszt swojej kreacji oraz lepiej oddajesz atmosferę danej pory roku. Kwiatom sezonowym nie można odmówić uroku, bukiety z gerberów idealnie dopełnią letni klimat, natomiast narcyzy i irysy podkreślą wiosenną aurę.

Wiele biznesów charakteryzuje się dużą sezonowością. W branży kwiatowej jest to szczególnie odczuwalne. Zwróć na to uwagę – dodając do bukietu nutkę sezonowości wyróżnisz swoją kompozycją wśród nudnych oklepanych kwiatowych połączeń.

Kupuj kwiaty u sprawdzonych dostawców.

Kwiaty można kupić dosłownie wszędzie. W kwiaciarni, na osiedlowym straganie, zamówić przez internet, a ostatnio nawet w supermarketach.

Jak dobrze wiesz, kwiaty wyrażają uczucia. Tani, słabej jakości bukiet może zostać bardzo źle odebrany przez obdarowywaną osobę.

Kupując kwiaty lub cały bukiet w sprawdzonej kwiaciarni masz gwarancję, że będzie on trwały, atrakcyjny, pięknie pachnący i spodoba się drugiej osobie. Pożółkłe liście, oberwane płatki czy złamane łodygi zepsują każdą kompozycję, nawet te, na których przygotowanie poświęcisz dużą część swojego czasu. Nawet najmniejsze defekty mogą spowodować zniesmaczenie innych osób. Wbrew pozorom, większość ludzi zwraca uwagę na detale bardziej niż nam się wydaję.

Kwiaciarnia Gaja to centrum kwiatowych inspiracji i najpiękniejszych kompozycji. Skorzystaj z naszych rad. Pomożemy stworzyć bukiet i doradzimy najlepsze połączenia. U nas zamówisz kwiaty z każdej części kraju, bez wychodzenia z domu. Zapraszamy!

Podobne artykuły