Błogosławiony JPII spowodował cud w TVP?

Nie lękajcie się nauczał błogosławiony Papież Jan Paweł II;  miarą czasów jest fakt, że słowa te dotarły nie tylko do znanego rosyjskiego pisarza Wiktora Suworowa, ale i do decydentów TVP1 oraz blogerki z „Szafababel.bloog.pl”. Takiej pewności można nabrać po obejrzeniu programu „Kawa czy herbata” z 9 maja 2011r.

Program ten uświetnił gość programu Wiktor Suworow którego przedstawił prowadzący program Rafał Brzóska.

„Rozmowa dotyczyła najnowszej książki gościa – pod tytułem „ Żmijojad”. Prowadzący naświetla i przybliża widzom temat , który jest zresztą stałym tematem w książkach pisarza- czyli akcje służb specjalnych, wywiadów, agentów. Temat jest tym bliższy autorowi bo sam wielką część swojego życia spędził w służbach. Wiadomo – każdy pisze o tym co zna. Pada pytanie o obecną Rosję. Suworow mówi (jak zresztą ja również już kiedyś pisałam na tym bloogu: http://szafababel.bloog.pl/ ) – że w Rosji nic się nie zmieniło.

To: „… dawny Związek Radziecki – tylko inaczej nazwany. Te same służby – ci sami ludzie. A Putin był przecież agentem KGB – więc co niby, miał teraz stać się święty ?”.

W tym miejscu trochę zdziwiony szczerą odpowiedzią gościa prowadzący nieśmiało dobierając słowa pyta :
„ … czy w takim razie nie dziwi pana , że Polacy po katastrofie smoleńskiej nie czują się uspokojeni rosyjską wersją zdarzenia i snują teorie spiskowe ?”.

Wiktor Suworow odpowiada:
„ … Absolutnie się nie dziwię. Odpowiem panu tak : załóżmy, że jesteśmy sąsiadami i mamy z naszych historycznych kontaktów ogólnie mówiąc „różne” doświadczenia. I nagle coś się wydarzyło na moim terenie, jakiś wypadek, katastrofa, szkoda … to ja, żeby mieć czyste ręce odsuwam się natychmiast od sprawy – nawet nie podchodzę na miejsce zdarzenia żeby pan mógł je zabezpieczyć. Wzywam komisje zagraniczne – nawet kilka, żeby postronne i obiektywne osoby mogły potwierdzić moją niewinność. Chcę przecież udowodnić, że nie ma w tym mojej winy.
Jeśli Rosjanie nie dopuszczają Polaków do wraku samolotu, natychmiast niszczą dowody, wywożą do Moskwy czarne skrzynki i coś przy nich majstrują – TO OCZYWISTE, ŻE TA BANDA Z PUTINEM NA CZELE MACZAŁA W TYM PALCE !

BANDA Z PUTINEM NA CZELE … nie, nie przesłyszałam się …!!!

…. w studiu zapadła cisza. Prowadzący Radek się zapowietrzył i zamilkł – bo nie był przygotowany na taką odpowiedź …
Jak to w głupawej telewizji śniadaniowej o siódmej rano padają z ust znanego rosyjskiego pisarza ( w dodatku jak wiadomo znającego świetnie prace KGB i wywiadów) słowa najmocniejsze ze wszystkich jakie padły od katastrofy smoleńskiej ?! …
Tego się nikt nie spodziewał !

A nasz papierowy i impotentny rządzik sam już nie wie jak się Rosjanom jeszcze bardziej przypodobać i podlizać … a nasze niby „elity kulturalne” (pewni reżyserzy i ich ulubione aktorzyny, pisarzyny (nawet znana noblistka!)… i te DE… przyjmują nagrody i zlizują pochwały z ust odzyskanych towarzyszy-przyjaciół!!!

I tak to właśnie rosyjski pisarz Wiktor Suworow – dał nam Polakom lekcję patriotyzmu …

On, który wie czym grozi głoszenie takich słów – nie bojąc się nagłego zawału, wylewu, wypadku samochodowego czy mgły …mówi do Polaków PRAWDĘ …”

Ponieważ sam na własne oczy (i uszy) widziałem i słyszałem wczorajszy występ Suworowa w TVP 1 podzielam odczucia świetnej blogerki. Gdybym nie widział nie uwierzyłbym – pewnie jestem człowiekiem małej wiary. Mam nadzieję, że tym cudem zajmie się stosowna Komisja, choćby Komisja Śledcza do spraw Zbrodni Smoleńskiej którą powoła Sejm po jesiennych wyborach parlamentarnych, a jej przewodniczącym zostanie Antoni Macierewicz.

Zapewne jakiś cenzor człowiek małej wiary obudził się po tym programie i zadzwonił gdzie trzeba (warto by poznać poranne bilingi osób odpowiedzialnych za media w Polsce), co spowodowało że ta wypowiedź Suworowa nie stała w Polsce się tematem dnia. Nawet można by dopatrzyć się między wypowiedzią Suworowa a mgłą smoleńską szokującej analogii: nieoczekiwanie się pojawiła oraz równie gwałtownie zniknęła.
Teraz pozostał problem czy polecą głowy w TVP1, oraz mamy prosty test – kto z znanych redaktorów prasy i tv pierwszy odniesie się do stwierdzeń Suworowa z 9 maja 2011 r w TVP1, czy będą to zawsze odważni prawicowi redaktorzy Michnik, Najsztub, Monika Olejnik, Tomasz Lis, Paradowska…; czy odwagi nie zabraknie czołowym tytułom Wprost, Newsweekowi, Wyborczej, Rzeczpospolitej itp. Jak zachowa się Gazeta Polska, Nasz Dziennik, Nasza Polska, … oraz media Ojca Dyrektora?
Wolne media – o tym zapomnijcie, Art. 54 Konstytucji w Polsce nic nie znaczy.
1.Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
2.Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane.

Powyższy artykuł dowodzi, że mimo iż wszyscy utrzymujemy telewizję publiczną prawdy niewygodne rządzącym pojawiają się w niej niezmiernie rzadko, na zasadzie wypadku przy pracy.

 

Mam nadzieję, że ludzi, którzy nie lękają się jest znacznie więcej. Skorzystajmy więc  z zaproszenia na III Marsz Pamięci “POD BIAŁO – CZERWONĄ FLAGĄ”.

10 maja 2011 roku o godz 17.00 rozpoczyna się III Marsz Pamięci “Pod biało-czerwoną flagą”. Marsz rozpocznie się od ul. Półwiejskiej przy wejściu do Starego Browaru.

W programie wystąpienie (nowego) prezesa PIS w Poznaniu, radnego Miasta Poznania
dra Tadeusza Dziuby, oraz prezesa Stowarzyszenia Warsztaty Idei  Dariusza Kucharskiego.(www.warsztatyidei.pl/)

Uczestników zachęcamy do zabrania biało – czerwonych flag.
Marsz przejdzie ulicami Poznania pod Pomnik Katyński przy ul. Fredry,
gdzie od godz 18.00 rozpoczną się tradycyjne uroczystości rocznicowe
poświęcone pamięci osób tragicznie zmarłych w katastrofie smoleńskiej
10 kwietnia 2010 roku.
(ostatnio było nas ponad 400 osób, liczymy, że teraz będzie więcej)

 

Władek 10 maj 2011 r.

 

 

Podobne artykuły

One thought on “Błogosławiony JPII spowodował cud w TVP?

  1. bolek

    Dla mnie pełna luta. No po prostu: między oczy. Nic nie ma co dodawać lub ujmować…

Comments are closed.